מחירים של פרגולות

התמונות מטה מספרות את סיפור מחירים של פרגולות

פרגולה אלומיניום מחיר

לאור המעבר של הלקוח הישראלי לפרגולות אלומיניום באופן דיי גורף בשנים האחרונות, חשבתי שיהיה נכון להסביר את פער המחירים בין פרגולות אלומיניום לפרגולות מעץ. השוק שלנו היה מורגל לשמוע שנים ארוכות שמחיר הפרגולה הוא בין 350 ל 500 ₪ למטר מרובע. היום המחיר הוא כפול ולפעמים יותר.

לדוגמא – פרגולות אלומיניום עם רפרפות הצללה מאלומיניום וסנטף BH לקירוי נמכרת במחיר של 850 ₪ למטר. והיה ובחרתם בפסי הצללה הייטק, דמויי עץ אתם עשויים לשלם מעל 1,000 ₪ למטר.

מדוע מחיר פרגולות אלומיניום עלה?

לדעתי יש מספר הסברים לתופעה הזו, אבל כקבלן פרגולות אלומיניום שנאלץ להתמודד עם נושא המחיר הייתי רוצה להאיר שתי נקודות חשובות והן מעבר לשיח השגור של יוקר מחייה מופרז בארץ.

1.  עלות החומר באלומיניום באחוזים פר פרגולה גדולה משמעותית יותר מעלות חומר העץ.  הסיבה הינה שאת האלומיניום רוכשים לאחר צביעה יקרה מאד בתנור, לעומת העץ אותו היינו רוכשים גולמי וצובעים אותו צביעה פשוטה אצלנו במפעל או בשטח ההתקנה.  אם עלות החומר בעץ היא כ 30-40 אחוז מעלות הפרגולה, היום עלות החומר בפרגולת אלומיניום היא כ 60-70 אחוז מעלות הפרגולה.  עלות חומר הפרגולה המדוברת כאן היא 500 ₪ למטר. זה כמעט 60 אחוז מהמחיר הכולל.

2. אנחנו בונים את הפרגולות אלומיניום מראש לפני הגעה להתקנה – וזו הוצאה לא הכרחית כשעבדנו עם עץ.  באלומיניום זה דומה לקנייה של ארונות מטבח.  חייבים לנהל מפעל או בית מלאכה עם ציוד מתאים, עובדים מיומנים, ביטוחים מתאימים וזה מייקר את עלות הכנת הפרגולה לפני התקנה.

כאשר בוחנים את מחיר פרגולת אלומיניום בהשוואה למחיר פרגולה מחומר אחר, חשוב לקחת בחשבון לא רק את העלות הראשונית אלא גם את החיסכון לטווח ארוך מבחינת עלויות התחזוקה. פרגולת אלומיניום עשויה להיות יקרה יותר מראש אך תחסוך לך כסף בטווח הארוך בשל העמידות שלה ועלויות  התחזוקה הנמוכות שלה.

מעט החדשות הטובות שאני בכל זאת מביא איתי היא העובדה שהפרגולה היום הרבה יותר מדויקת, מקצועית ונכונה מהפרגולה של "פעם". הניסיון שלנו, התכנון וחומרי הגלם החדשניים מאפשרים לנו לספק לכם הלקוחות הצללה מקצועית שעובדת בארצנו החמה וקירוי מפני גשם הוא גם שקט וגם מגיע עם אחריות לכל החיים. אני מקווה שיחול שינוי בקרוב וכולנו נוכל ליהנות מירידה משמעותית במחירים והלוואי שנגלה כולנו שפוסט זה הפך למיותר ברבות הימים.

בודק...