יוסי פתח תקווה – קורות בטון

התמונות מטה מספרות את סיפור יוסי פתח תקווה – קורות בטון

אנצל במה זו להגיד פעם אחת ולתמיד למי ששואל, קורות בטון זה טוב או לא? אדם מן היישוב מתכנן ובונה בית חדש, האדריכל ממליץ על קורות בטון ואז מתקשרים אליי ושואלים את דעתי כקבלן פרגולות. להלן תשובתי – קורות הבטון מסבכות את עניין הפרגולה מאד ולכן הייתי נמנע מהבנייה שלהן. הבעיה היא שהאדריכלים לא ממש מקשיבים בעניין הזה, וכך אין לי השפעה כאן לצערי אבל מהפרספקטיבה של בניית פרגולה הימצאותן של הקורות הללו הן טעות. ההסבר – רוב האנשים מזמינים פרגולה שהיא גם אטומה לגשם ולכן על הפרגולה להיות משופעת.
מאחר שהקורות בטון אינן משופעות יש להתקין פרגולה משופעת על גבי קורות הבטון ואז זו פרגולה על פרגולה מה שלא נראה כל כך טוב. מעבר לכך, לפעמים אי אפשר לבנות פרגולה מעל קורות הבטון בגלל מרפסת או מעקה זכוכית של השכן מלמעלה ולכן אי אפשר לבצע פרויקט זה כלל.


במקרה שלפנינו הפתרון שנתתי היה לעבוד בתוך קורות הבטון. יש שיפוע עם סנטף בתוך הריבועים ולמעשה יש כאן שש פרגולות נפרדות לגמרי. ראשית זה מייקר את העלויות ושנית המים נופלים לפני סוף הקורה. אלמלא היו שם קורות, הפרגולה הייתה מגיעה עד הקצה ואז אפשר היה להתקין מרזב אסתטי ולקבל מרפסת שלמה שהיא יבשה מגשם.
בכל מקרה התוצאה כאן מאד יפה, הייתה בחירת נכונה של צבעים ויש לי לקוח נוסף בפתח תקווה שישמח לשתף את ניסיונו המוצלח איתנו ולהמליץ עלינו בחום, על ביצוע הצללת הייטק דמוי עץ בתוך קורות בטון עם שיפוע נסתר וסנטף BH בתוך קורות הבטון.

בודק...